Aparaty fotograficzne: lustrzanka vs bezlusterkowiec

Sporo osób jak wybiera swój pierwszy aparat fotograficzny, zastanawia się jaka jest różnica pomiędzy lustrzanką a bezlusterkowcem. W tym artykule przybliżę wam różnice pomiędzy nimi w jak najbardziej skondensowanej formie.

1. Konstrukcja

Największą różnica jest to że bezlusterkowiec nie posiada lustra. Dlatego został zaopatrzony w wizjer elektroniczny- pozwala nam to na zobaczenie jakie dokładnie zdjęcie nam wyjdzie. Dzięki temu na bieżąco możemy zmieniać i dostosowywać ustawienia. Ponadto nie zużywamy miejsca na karcie pamięci na nieudane próby. Jednak wizjer elektroniczny powoduje szybsze zużycie baterii.

Lustrzanki posiadają wizjer optyczny, jego główną zaletą jest szybkość zrobienia zdjęcia(w bezlusterkowcach są występuje delikatne opóźnienie na ułamek sekundy). Napewno dobrze sprawdzą się do zdjęć sportowych.

2. Zdjęcia w podróży

Bezlusterkowiec jest zwykle lżejszy od lustrzanki – zwłaszcza jego body, bo obiektywy mogą znacznie zwiększyć jego wagę. Jednak bardzo krótko trzymają baterie i trzeba mieć ładowarkę albo dodatkowe baterie. Oprócz tego w przeciwieństwie do lustrzanki nie wydają charakterystycznego głośnego dźwięku po naciśnięciu na spust migawki.

Lustrzanka zzdecydowanie dłużej trzyma baterię ale jednocześnie jest cięższa.

Podsumowanie

Dodaj komentarz